У кого народжувати у Львові?
рейтинг лікарів-гінекологів нашого міста

Спорт після пологів - власний досвід тренера

ср, 19 жовтня 2022 р.

У житті жінки настає особливий та відповідальний етап – народження дитини, після якого важливо правильно підходити до догляду за собою. У цей період потрібно обов'язково знаходити час для себе, стежити за своїм моральним станом та відпочивати. Найчастішим запитанням серед жінок-відвідувачів, звісно ж, є: «Як повернути форму після пологів?». Тут важливо не зациклюватись на тому, як скинути вагу, а дбати про своє здоров'я в цілому, про повернення м'язів у тонус, відновлення сил. Звідси виникає питання:

Коли можна починати займатися спортом?

Медик з вищою освітою, реабілітолог, тренер персональних тренувань (Фітнес клуб «Ліга») та мама 2-х дітей Тетяна Яремків, поділилась власним досвідом у спорті після пологів:

6347c918d14de.jpeg

У кожної жінки післяпологове відновлення проходить по-різному. Це залежить від фізичної підготовки жінки до вагітності та складності пологів. Є жінки, які готові займатись фізичними вправами вже через 4 тижні, але більшості потрібно зачекати 2-3 місяці. Тому варто слідкувати за своїм здоров'ям, і починати занятті тоді, коли тіло відновиться і буде готове до навантажень. Також дуже важливо проконсультуватися з лікарем.

Які вправи можна виконувати?

Варто розпочинати заняття з прогулянок, розминки, дихальних вправ, легкої розтяжки. Навантаження треба вводити дуже поступово.

Вправи, які можна робити:

 • присідання без ваги;
 • махи ногами;
 • вправи на верхню частину тіла з невеликою вагою;
 • вправи з резинкою.

Вправи для укріплення м'язів живота та зменшення діастаз:

 • бокові планки;
 • бокові скручування;
 • тазовий (сідничний) міст.
6347c918e27dc.jpeg

Також корисно виконувати вправи на грудні м'язи для збільшення

лактації. Внаслідок покращення кровообігу посилюються приливи молока. Існує міф: якщо жінка займається спортом, то пропаде молоко. Це не правда! Якщо правильно підібрані навантаження, є збалансоване харчування і достатній сон, то лактація лише збільшиться!

Що НЕ можна робити?

У жінок після пологів, внаслідок розходження м'язів живота, є так званий діастаз. У більшості він зникає через 2-3 місяці після пологів. Проте перевірити його наявність потрібно в лікаря. Перед заняттям фітнесом жінка має пройти огляд, і тоді він визначить, чи можна виконувати фізичні вправи. Якщо діастаз присутній, то заборонені такі вправи, які можуть збільшити розходження м'язів живота:

 • планки;
 • качання пресу;
 • скручування;
 • віджимання.

Отже, щоб жінка правильно й без шкоди для свого здоров'я почала займатись спортом після пологів, необхідно проконсультуватися з лікарем. Також важливо правильно харчуватись, висипатися й відпочивати. Найкраще займатися під наглядом професійних тренерів, які допоможуть скласти персональне тренування та раціон саме для вас. Правильно підібрані фізичні вправи необхідні, адже дітям потрібна здорова мама!

Автор статті
Адмін
Roddom app