Будинок іграшок UA
У кого народжувати у Львові?
рейтинг лікарів-гінекологів нашого міста

4-й місяць вагітності: розвиток дитини та самопочуття мами

вт, 21 лютого 2023 р.

Розмір плоду на 4 місяці вагітності

На 4 місяці вагітності плід дитини має приблизно такий розмір, як лимон або середнього розміру яблуко. Точні розміри можуть варіюватися в залежності від рівня розвитку дитини та індивідуальних особливостей матері. Зазвичай, дитина на цьому терміні розвитку має довжину близько 10 сантиметрів та вагу близько 30 грамів. У порівнянні з фруктами, лимон має діаметр приблизно 5-6 см, а середнє яблуко - 7-8 см у діаметрі. Таким чином, розмір плоду на 4 місяці вагітності можна порівняти з розміром середнього фрукта, такого як яблуко або лимон.

Розвиток дитини на 4 місяці вагітності

Органи дихання продовжують розвиватися, але плід ще не може дихати повітрям, оскільки легені ще не повністю сформовані. Плодовий міхур, що містить рідину, захищає плід від пошкоджень і допомагає розвиватися дихальній системі.

Кісткова система дитини продовжує рости і зміцнюватися, утворюються м'язові зв'язки. На цьому етапі розвитку у плода формуються відбитки пальців на руках і ногах, що допомагає ідентифікувати дитину на ультразвуковому дослідженні.

Серцево-судинна система дитини вже розвинена достатньо, щоб забезпечити достатній кровообіг. Дитина може відчувати дотик, оскільки вже сформована система нервів. Також у цей період вагітності розвивається слухова система, що дає можливість почути звуки середовища.

У цей час плід стає більш активним і може почати рухатися, що мати може відчути як слабкий тремтіння в животі.

Які дослідження потрібно провести жінці на 4 місяці вагітності?

На 4 місяці вагітності жінці можуть бути рекомендовані різні дослідження для визначення стану її здоров'я та стану розвитку плоду. Ось деякі з них:

 1. Ультразвукове дослідження - це найбільш поширений метод визначення розвитку плоду та виявлення можливих патологій. Це дослідження здійснюється за допомогою ультразвукової машини, яка відображає зображення плоду на екрані, що дозволяє лікареві оцінити ріст, розвиток органів та систем.
 2. Кровний тест - включаючи загальний аналіз крові, біохімічний аналіз, аналіз на інфекції та інші тести, що можуть виявити можливі проблеми зі здоров'ям матері та плоду.
 3. Амніоцентез - це процедура забору зразків рідини, що оточує плід, за допомогою голки, що вводиться в матку через живіт матері. Цей тест може виявити хромосомні аномалії, такі як синдром Дауна, а також інші генетичні аномалії.
 4. Допплерівський ультразвук - це дослідження, яке дозволяє оцінити кровообіг у матері та плоду. Це важливо для виявлення можливих проблем з постачанням кисню та поживних речовин до плоду.
 5. Загальний огляд вагітної - включаючи замір вагітної, вимірювання тиску, перевірку рівня цукру в крові та оцінку інших показників здоров'я.

Всі ці дослідження повинні проводитися під наглядом кваліфікованого лікаря та відповідно до індивідуальних потреб кожної вагіт

Що відчуває вагітна жінка на 4 місяці вагітності?

На 4 місяці вагітності, багато жінок відчувають певні фізіологічні зміни та симптоми, що пов'язані з розвитком плоду та змінами в їх тілі. Ось деякі з найпоширеніших симптомів, які можуть відчувати жінки на 4 місяці вагітності:

 1. Збільшення грудей: груди можуть стати більшими та болісними через збільшення рівня гормонів.
 2. Токсикоз: багато жінок можуть відчувати токсикоз у перший триместр вагітності, який може включати нудоту, блювання, втомленість та інші симптоми.
 3. Зміни в апетиті: деякі жінки можуть відчувати збільшений апетит, тоді як інші можуть мати відразу до певних продуктів.
 4. Зміни в настрої: зміни в рівні гормонів можуть призводити до настроєвих коливань, включаючи смуток, роздратування, радість та емоційну лабільність.
 5. Зміни відчуттів в животі: деякі жінки можуть відчувати легкий дискомфорт в животі, м'яку розтягування або легкий тиск.
 6. Збільшення частоти сечовипускання: збільшення розміру матки може призводити до збільшення частоти сечовипускання.
 7. Збільшення енергії: багато жінок відчувають підвищення енергії на 4 місяці вагітності, коли вони проходять через фазу, коли токсикоз зазвичай зникає.

Зазначимо, що кожна вагітна жінка може відчувати різні симптоми на різних етапах вагітності, і ці зміни можуть відрізнятися

Чи відчуває жінка рухи дитини на 4 місяці вагітності?

На 4 місяці вагітності дитина розвивається досить швидко, але її рухи ще не настільки відчутні для більшості жінок. У цей час, дитина становить близько 6-7 сантиметрів в довжину та важить близько 28 грамів.

Незважаючи на це, деякі жінки можуть відчути легкі пульсації або невеликі рухи, які нагадують легкий потрясіння, на 4 місяці вагітності. Ці рухи є надзвичайно слабкими та можуть бути легко сплутані з іншими внутрішніми процесами в тілі.

Зазвичай, жінки відчувають перші певні рухи дитини на 18-22 тижні вагітності, коли дитина стає достатньо великою і міцною для того, щоб вони могли відчути її рухи. Однак, тривалість вагітності може відрізнятися в залежності від багатьох факторів, таких як вік матері, її стан здоров'я, а також генетичні чинники, тому жінки можуть відчувати перші рухи дитини в різні періоди часу.

4 місяць вагітності, які це тижні вагітності?

Четвертий місяць вагітності охоплює період від 13 тижнів до 16 тижнів вагітності.

Точний період четвертого місяця може відрізнятися залежно від того, як лікар обчислює вагітність. У більшості випадків, вагітність обчислюється від першого дня останньої менструації. Тому, якщо жінка знає дату початку своєї останньої менструації, вона може легко визначити, які тижні вагітності відповідають четвертому місяцю.

Якщо вагітність обчислюється з дня запліднення, то четвертий місяць вагітності буде охоплювати період від 11 тижнів до 14 тижнів після запліднення.

Автор статті
Адмін