Будинок іграшок UA
У кого народжувати у Львові?
рейтинг лікарів-гінекологів нашого міста

Кашель: яким він буває та чому виникає

ср, 26 лютого 2025 р.

Кашель — те, з чим стикався кожен з нас. Він допомагає очищати дихальні шляхи й вважається нормальним захисним механізмом. Його спричиняють різні чинники. По-перше, це подразники. Людина може вдихати пил, дим чи якісь хімічні речовини, здатні викликати кашель. По-друге, він виникає через віруси та бактерії. По-третє, це куріння. Кашель курця відрізняється характерними звуками. Крім того, «кахикання» виникає як у дорослих, так і у дітей, хворих на бронхіальну астму.

В інструкціях до деяких лікарських препаратів кашель вказується як побічний ефект (наприклад, Раміприл). Зазвичай після припинення приймання препарату він через декілька днів зникає.

Види кашлю

Залежно від виду кашлю лікарі підбирають способи лікування. Якщо в одному випадку достатньо придбати Амбросол на сайті https://www.add.ua/ua/medicamenti/l/marka_ambroksol/, то в інших прийдеться замовляти препарати з іншим складом.

Кашель буває двох видів:

  1. Вологий (продуктивний). Його особливість — утворення та накопичення бронхіального слизу. При продуктивному виді людина відчуває ком в грудях або горлі. Зазвичай його спричиняє грип чи застуда. Він може виникати при пневмонії, бронхіті та інших захворюваннях. Найпоширеніше лікування — відхаркувальні препарати.
  2. Сухий (непродуктивний). У людей, які мають такий кашель, слиз не відділяється. Але вони в області горла можуть відчувати лоскіт, в результаті чого їм хочеться відкашлятись. Виникає найчастіше в результаті вірусних захворювань, та не дає спати вночі. Лікування — протикашльові медичні препарати.

Що стосується тривалості, то гострий кашель триває близько трьох тижнів, підхронічний — від трьох до восьми тижнів, а хронічний — понад двох місяців.

Коли потрібно записуватися до лікаря

Кашель до 10 днів — це нормально, якщо немає температури та інших симптомів. Якщо він не проходить або ще й посилюється, потрібно відвідати лікаря. Це може вказувати на якісь серйозні захворювання. Лікар проведе обстеження, визначить причину такого стану та підбере метод лікування.

Є деякі чинники, на які потрібно звертати особливу увагу. При їх наявності не варто чекати до 10 днів, треба одразу ж звертатися за допомогою:

  • безпричинна втрата ваги;
  • сильний головний біль;
  • постійна втомлюваність;
  • біль в грудях;
  • харкання з кров’ю.

Чим швидше при наявності таких симптомів ви звернетеся до лікаря, тим скоріше отримаєте допомогу.

Чи можна використовувати народні методи

Різні настої та відвари здатні зміцнити захисні сили організму. Деякі рослини також мають протизапальну та заспокійливу дію.

Дуже гарно себе зарекомендували такі методи (деякі трави можуть викликати алергію, тому будьте обережні):

  • Настій імбиру. Приблизно 50 г кореня потрібно добавити в заварник до звичайного чаю, та настояти його пів години.
  • Відвари з таких трав, як звіробій, чебрець, материнка, корінь солодки.
  • Чорна редька. Потрібно взяти свіжий коренеплід, зробити в ньому заглиблення, помістити в нього мед, та залишити на дві години. Сік, який утвориться, треба вживати 3-4 рази протягом дня. Також використовують запечений коренеплід. Його подрібнюють, віджимають сік та вживають.
  • Здавна відомий такий спосіб, як мед з молоком та маслом.

Профілактика від кашлю: що потрібно знати

Оскільки кашель виникає в різних ситуаціях, то найкраща профілактика — вакцина від грипу. Також варто уникати переохолоджень, регулярно провітрювати приміщення та не контактувати з алергенами. В період грипу під час виходу в місця, де може перебувати велика кількість людей, варто надівати маску.

Не забувайте про спорт на свіжому повітрі — він допоможе зміцнити імунну систему. Також правильно харчуйтеся, адже тільки здоровий організм може боротися з інфекціями різного виду.

Отже, ви тепер знаєте, яким кашель буває, звідки виникає та як його можна позбутися. Бережіть себе та будьте здоровими!

Автор статті
Адмін